Müze Eğitimi Kursu Sınav Soruları

0
11428

Müze Eğitimi Kursu Sınav Soruları

EBA Müze Eğitimi sınav soruları Nedir? Kursu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev almakta olan öğretmenler için düzenlenen bir hizmet içi eğitim organizasyonudur. Bir çok öğretmenlerimiz müze eğitici eğitimi kursu nedir? Sorusunu her defasında sormaktadır. Bu eğitimin ana hedefi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerin müzeleri okul dışı öğrenme ortamlarına dönüştürmeleri , dersler ve disiplinler arası ilişkilendirme yaparak kullanabilmelerini sağlamak amacıyla düzenlenmiştir.

Müze eğitimi kursu sınav soruları uzaktan eğitim sorularını başarılı bir şekilde çözebilmeniz için şöyle bir yol üzerinden gidebilirsiniz. Öncelikli olarak sizlere izletilen video kayıtlarından çok fazla soru gelmediğini belirtmeliyiz. Kurs bitiminde 14 soru geliyor ve ayrıca bunları çözüp bitirebilmeniz için 40 dakika süre verilmektedir. Normal bir sınav için oldukça uzun bir süre. Şimdi sınavdan nasıl geçer not alacağınız konusunda devam edelim.

Müze eğitimi kursu uzaktan eğitim pdf döküman içeriğinde sunuyorlar. Bu PDF sınavda soruların geldiği ana kaynaktır. Bu kaynağı eğitim esnasında indirmediyseniz hemen indirip bilgisayarınıza kaydediniz. Bu dosyayı açıp bir inceleyin ve ardından 129 sayfa olduğunu teyit ediniz. Sınav esnasında konu başlıklarını bulup çözmenizde çok işinize yarayacaktır. Sınav esnasında bu kaynağı kullanarak kolay bir şekilde geçebilirsiniz.

– Sistemin Bir Alt Sistemi
Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, toplantıda, tarih ve coğrafya bilincini sadece kitaplardaki metinler, paragraflar olarak görmediklerini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Biz tarih şuurunu ya da tarih bilincini sadece kitaplardaki metinler olarak, paragraflar olarak görmüyoruz. Biz tarihi yaşamak, coğrafyayı yaşamak, sosyolojiyi yaşamak için müze ve benzeri ortamların yaşayarak, yaparak değerlendirilmesinin önemini ortaya koymak istiyoruz. Birkaç sene içerisinde 100 binin üzerinde öğretmenimiz eğitim alma çabası içerisinde olacak. Bu eğitimin uluslararası bir şekilde genişlemesi konusunu da önemsediğimizi ifade etmek isterim.” dedi.

Millî Eğitim Bakanlığının 2023 Vizyonu kapsamında yaptığı çalışmaları hatırlatan Bakanımız Selçuk, “Millî Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Vizyonu doğrultusunda yaptığı bütün çalışmaların her birinin birbirini destekleyici ve tamamlayıcı bir mahiyette olduğunu vurgulamak isterim. Biz bir eğitim sistemini bütün alt sistemleriyle senkronize bir şekilde eş güdümlü ve eş zamanlı bir şekilde hayata geçirmezsek muhakkak suretle bazı aksamalar söz konusu olacaktır. Müze eğitimini lütfen sadece bir müze eğitimi olarak görmeyin. Ana sistemin alt sistemlerinden bir tanesi olarak, çok özel bir çalışma olarak görün. Böyle gördüğümüzde öğrencilerimiz için oluşacak anlam kümesi, öğretmenlerimizin yaptıkları işe anlam yüklemesi çok daha kolaylaşacaktır.”

[embeddoc url=”http://www.turob.com/Resources/doc/%C4%B0stanbul%20MEM%20-%20M%C3%BCze%20E%C4%9Fitimi.pdf” viewer=”google”]

[embeddoc url=”http://museml.meb.k12.tr/meb_iys_dosyalar/49/01/966452/dosyalar/2020_01/17150705_HYE_MUZE.pdf” viewer=”google”]

müze eğitimi kursu sınav soruları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz