SGS 2020/2 Soruları

0
4114

SGS 2020/2 Soruları

[embeddoc url=”https://xn--sorular-xfb.com/wp-content/uploads/2020/07/sgs_2020_2_lisans_a_grubu_ingilizce.pdf” viewer=”google”]

– Staja Giriş Sınavı nedir? SGS ne anlama gelir?

Staj dosyasını tamamen tamamlayıp, staja başlamak için başvuru yapan stajyerler 5786 sayılı Kanunun 6.maddesine göre staja başlama değerlendirmesine katılacaklardır. Bu değerlendirmede 60 ve üzerinde not alanlar staja başlama hakkına sahip olacaklardır. Başvuru ayları Nisan, Ağustos ve Aralık aylarıdır. Staja Başlama Değerlendirmesi Anadolu Üniversitesi ile yapılan protokol gereği Anadolu Üniversitesi tarafından resmi olarak yapılmaktadır. Sınav soruları Anadolu Üniversitesi tarafından hazırlanmakta olup sınav organizasyonu tamamen Anadolu Üniversitesi ‘nin sorumluluğu altındadır. Sınav test usulü yapılmakta olup ve 60 puan alma şartı bulunmaktadır. Soruları.com web sayfamızda bulunan SGS 2020/2 Soruları nı çözerek sınavdan yüksek puanlar elde edebilirsiniz. SGS 2020/2 Soruları yukarıdan inceleyebilirsiniz.

– Bu sınava kaç defa girme hakkım var?

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan Staja Başlama Değerlendirmelerinde 3 yıl içinde başarılı olma şartı aranacaktır. Üç yıl (3) içerisinde başarılı olamayan adayların staj dosyaları iptal edilecek ve aynı zamanda eski başvurularına bağlı olarak sınavlara alınmayacaklardır. Yeniden staj yapmak isteyen adaylar Staja Başlama Değerlendirmesine yeni staj dosyası açtırarak katılma imkanına sahip olacaklardır.
Staja başlama sınavını kazanan adaylar, en geç iki yıl (2) içerisinde staj başlatmak zorundadırlar. Staja başlamak için ilgili ayın en geç 10’una kadar SSK girişinin yapılmış olması gerekmektedir.

sgs 2020 2 soruları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz