MKE Sınav Soruları

0
18566

MKE Sınav Soruları

Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi sınav sorularını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

mke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav sorularımke sınav soruları

MKE Sınav Soruları Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi (kısaltma olarak MKE), 15 Mart 1950 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin her türlü silah, mühimmat, roket, araç ve gereç ihtiyaçlarını karşılamakla görevli ve Millî Savunma Bakanlığına bağlı olarak savunma sanayi alanında faaliyet göstermek amacıyla kurulan kurum. Kamu iktisadi teşebbüsü olarak kurulan MKE, 3 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla 7330 sayılı Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi Hakkında Kanun ile anonim şirket olarak dönüştürülmüştür.

Şirket, ağırlıklı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri için küçük ve ağır silahlar için mühimmat, topçu sistemleri, hava bombaları, mayınlar, patlayıcılar ve roketler gibi teçhizat üretmektedir. MKEK ayrıca çelik, pirinç ve elektrikli parça ve ekipman gibi sivil amaçlı ürünler de üretmektedir. Geniş savunma sanayi ürünleri yelpazesi sadece Türkiye’de talep edilmekle kalmıyor, dünya çapında 40’tan fazla ülkeye ihraç ediliyor.

2011 yılında şirket, dünya çapında 29 ülkeye askeri ürünler sattı. Altay ana muharebe tankı için ilk yivsiz top 2011 yılında tanıtıldı.

Üretim grupları

Mühimmat Grubu
Roket Grubu
Silah Grubu

Patlayıcılar, İtici Gazlar ve Piroteknik Ürünler Grubu

MKE Sınav Soruları Şirket ve fabrikalar: Üç ana üretim merkezinde bulunan MKE’ye bağlı 11 fabrika ve 1 şirket bulunmaktadır:
Kırıkkale
Mühimmat Fabrikası
Pirinç Fabrikası
Ağır Silah Fabrikası ve Çelik Dökümhanesi
Patlayıcı Fabrikası
Küçük Silahlı Silah Fabrikası (Kırıkkale Arsenal A.Ş.)
Ankara
Patlayıcı ve İtici Gaz Fabrikası
Makina ve Gaz Maskesi Fabrikası MAKSAM
Piroteknik Fabrikası
Hurda Geri Dönüşüm Tesisi
Küçük Silahlı Mühimmat Fabrikası
Çankırı
Orta Kalibre Silah Fabrikası
İzmit
Hurda Geri Dönüşüm Tesisi

MKE Maksam 1920 yılında kurulmuştur. Şirketin faaliyet alanı cerrahi alet ve sarf malzemelerinin yanı sıra KBRN maskeleri ve ürünleri, ordu ve siviller için çeşitli maskeler üretmektedir. Maksam, COVID-19 pandemisi sırasında milyonlarca Cerrahi Maske, FFP3 Tipi Maske, Koruyucu Tulum, A-B Gözlük Tipi, C Tipi Yüz Koruyucu Siperlik, Koruyucu Eldiven, Panoramik Maske Seti, P13 Plastik Süzgeç ve MKE Cerrahi Maske Üretim Makinesi üretti.

SAHRA Mekanik Solunum Cihazı, maske ve koruyucu ekipmanların yanı sıra COVID-19 hastalarına temel solunum desteği sağlamak amacıyla yerel ve ulusal imkanlardan yararlanılarak üretildi. SAHRA, 2020 Mayıs ayı sonunda seri üretime hazır olup, haftalık 500 adet üretim kapasitesine sahiptir.

mke sınav soruları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz